اتحادیه حمل اثاثیه منزل

Posted by s.moghadam
Category:

اتحادیه باربری تهران نهادی رسمی است که در تهران قرار دارد و در واقع اتحادیه شرکتهای اتوبار تهران است. این اتحادیه به امور مختلفی می پردازد از جمله تعیین دستورالعمل های جدید و قوانین مربوط به آنها در زمینه های باربری و حمل بار در تهران، رعایت مسائل ایمنی شرکتهای اتوبار تهران، نرخ و تعرفه های رسمی حمل بار و غیره

این اتحادیه البته پیگیر مسائل حقوقی افراد نیز هست. بطوری که برای مثال چنانچه شخص حقیقی یا حقوقی مشتری یکی از شرکتهای اتوبار و باربری تهران باشد و در زمان خدمات اسباب کشی (در مرحله بسته بندی لوازم و اثاثیه و یا هنگام حمل و جابجای بار) با کمک کارگران حمل بار آن شرکت، احیانا به هر یک از وسایل و یا اثاثیه فرد خسارتی وارد شود، یکی از مراجعی که می تواند جهت ادعای خسارت به آن مراجعه و یا تماس بگیرد، اتحادیه باربری تهران است. 

در واقع عضویت شرکتهای خدمات اسباب کشی و اتوبار تهران در اتحادیه باربری تهران نشان دهنده اعتبار آنهاست. برای شرکتهایی که شرایط لازم جهت عضویت در آن را داشته باشند و جهت دریافت مجوزهای مربوط به این اتحادیه اقدام کنند، در نهایت برای آنها پروانه کسب صادر می شود. 

این مجوز البته از طرف اتحادیه صنف حمل و نقل کالای شهری تهران صادر می شود و مشخصات فرد صاحب امتیاز شرکت اتوبار به همراه مشخصات دیگر (از جمله شماره پروانه، تاریخ صدور، تاریخ انقضاء و غیره) نوشته شده است. برای شرکتهای عضو این اتحادیه کد آیسیک صادر می شود که از طریق آن می توان عضویت و یا عدم عضویت آنها را متوجه شد. 

در حال حاضر کسانی که در تهران قصد تاسیس و راه اندازی شرکتهای خدمات اسباب کشی و حمل بار را دارند باید جهت دریافت مجوزهای رسمی از طریق اتحادیه باربری تهران و نهادهای همکار با آنها اقدام کنند. 
کلیه شرکتهای باربری که از این اتحادیه مجوز و پروانه رسمی گرفته اند موظف هستند که:

• تعرفه ها و قیمت های باربری خود را بر پایه نرخ های رسمی اعلام شده توسط اتحادیه باربری تهران اعلام و برای مشتریان خود محاسبه کنند. 
• از استانداردهای روز جهت حمل و جابجایی بار استفاده کنند. 
• در صورت بروز هر گونه خسارت و یا آسیب، پاسخگوی مشتریان خود باشند و در صدد جبران آن برآیند. 
• مسائل بهداشتی و ایمنی را هنگام جابجایی بار در تهران رعایت کنند. 

دیدگاهتان را بنویسید