اتحادیه حمل اثاثیه منزل

Posted by یوسف نژاد

اتحادیه باربری تهران نهادی رسمی است که در تهران قرار دارد و در واقع اتحادیه شرکتهای اتوبار تهران است. این اتحادیه به امور مختلفی می پردازد از جمله تعیین دستورالعمل های جدید و قوانین مربوط به آنها در زمینه های باربری و حمل بار در تهران، رعایت مسائل ایمنی شرکتهای اتوبار تهران، نرخ و تعرفه های رسمی حمل بار و … 

این اتحادیه البته پیگیر مسائل حقوقی افراد نیز هست. بطوری که برای مثال چنانچه شخص حقیقی یا حقوقی مشتری یکی از شرکتهای اتوبار و باربری تهران باشد و در زمان خدمات اسباب کشی (در مرحله بسته بندی لوازم و اثاثیه و یا هنگام حمل و جابجای بار) با کمک کارگران حمل بار آن شرکت، احیانا به هر یک از وسایل و یا اثاثیه فرد خسارتی وارد شود، یکی از مراجعی که می تواند جهت ادعای خسارت به آن مراجعه و یا تماس بگیرد، اتحادیه باربری تهران است. 

شرکتهای خدمات باربری تهران که دارای کد و مجوز از اتحادیه باربری تهران هستند، ملزم به رعایت کلیه قوانین این اتحادیه هستند از جمله رعایت کلیه اصول ایمنی جهت خدمات بسته بندی در اسباب کشی و حمل بار. به این ترتیب چنانچه مشتریان حقیقی و یا حقوقی این شرکتها در زمان جابجایی و حمل و نقل اسباب و اثاثیه دچار خسارت و یا هر نوع آسیب به دارایی و لوازم شدند، می توانند ادعای خسارت کنند. 

البته بسیاری از شرکتهای اتوبار تهران که زیر نظر اتحادیه باربری تهران مشغول فعالیت هستند، امکان ارائه و صدور بیمه باربری را نیز دارند که موجب اطمینان خاطر هر چه بیشتر مشتریان در رابطه با سالم رساندن و حمل موفقیت آمیز اسباب و اثاثیه و لوازم آنها به مقصد (در داخل و یا خارج از تهران) می شود.

در گذشته این اتحادیه دارای وب سایت نیز بوده که کلیه اطلاعات لازم را از جمله لیست واحدهای صنفی دارای مجوز، استعلام هزینه مسیر، نکات مهم آموزشی، درباره اتحادیه صنف حمل و نقل بار سبک شهری و پیک موتوری، اخبار، لوح های تقدیر و سایر اطلاعات مربوطه در آن قرار داده می شد. در حال حاضر جهت دریافت اطلاعات بیشتر می توان با این اتحادیه تماس گرفت. 

در حال حاضر کسانی که در تهران قصد تاسیس و راه اندازی شرکتهای خدمات اسباب کشی و حمل بار را دارند باید جهت دریافت مجوزهای رسمی از طریق اتحادیه باربری تهران و نهادهای همکار با آنها اقدام کنند. 
کلیه شرکتهای باربری که از این اتحادیه مجوز و پروانه رسمی گرفته اند موظف هستند که:

• تعرفه ها و قیمت های باربری خود را بر پایه نرخ های رسمی اعلام شده توسط اتحادیه باربری تهران اعلام و برای مشتریان خود محاسبه کنند. 
• از استانداردهای روز جهت حمل و جابجایی بار استفاده کنند. 
• در صورت بروز هر گونه خسارت و یا آسیب، پاسخگوی مشتریان خود باشند و در صدد جبران آن برآیند. 
• مسائل بهداشتی و ایمنی را هنگام جابجایی بار در تهران رعایت کنند. 

دیدگاهتان را بنویسید