اتوبار

Posted by یوسف نژاد

اتوبار اصطلاحا به شرکتی گفته میشود که کالاها را از نقطه ای به نقطه ای دیگر منتقل میکند ، این جا به جایی ممکن است درون شهری و یا برون شهری باشد یا به عبارت دیگر به شرکت های باربری اتوبار گفته می شود .

کلمه اتوبار از ترکیب دو بخش اتو به معنای اتومبیل ( خودرو ) و بار تشکیل شده است. اتوبار شرکتی است که اصلی ترین خدمات آن در ارتباط با جا به جایی کالاها و اقلام مشتریان از نقطه ای به نقطه دیگر است. این جا به جایی می توان درون شهری یا برون شهری باشد. بیشتر افراد در کاربرد های روزمره خود لغت اتوبار و باربری را به یک منظور استفاده می نمایند. اما در حقیقت اتوبار به معنی حمل و نقل وسایل فقط از راه زمینی است ، در صورتی که باربری در معنای گسترده تری شامل حمل و نقل بار از راه زمینی ، هوایی و دریایی را نیز می دهد. همچنین در بیشتر شهر ها به شرکت هایی که به جا به جایی وسایل و اسباب و اثاثیه منزل اختصاص داشته اتوبار می گویند و به آن دسته از شرکت هایی که به منظور جابه جایی هر نوع از بار و وسایل تأسیس شده اند باربری می گویند. امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی و نیاز بیشتر مردم به جا به جایی وسایل و کالاهایشان روش های نوین فراوانی برای این مهم ایجاد شده است و تغییرات اساسی در صنعت حمل و نقل به وجود آمده است.

بسیاری از این شرکت ها علاوه بر حمل و نقل های درون شهری توانایی فعالیت بین استانی و حتی بین المللی را نیز دارند. در دنیای مدرن امروزی نیاز به جا به جایی بارها و اقلام متفاوتی وجود دارد ، اقلامی شامل وسایل منزل ، تولیدات کارخانه های مختلف ، مصالح ساختمانی و غیره که هر کدام ماشین مخصوص به خود را نیاز دارد. به عنوان مثال برای جا به جایی مواد غذایی با شرایط خاص و فاسد شدنی به ماشین هایی مجهز به یخچال و خنک کننده نیاز بوده و یا برای حمل شن و ماشه به ماشین مخصوص به این کار نیاز می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید