اشتباهات در اسباب کشی و باربری

Posted by یوسف نژاد

منظور از اشتباهات رایج در باربری و اسباب کشی، اشتباهاتی است که متاسفانه برخی از افراد در زمان اثاث کشی خود مرتکب می شوند و تصور آنها بر این اساس است که براحتی از عهده همه امور برآمده و در نهایت مشکلی پیش نمی آید. اما گاهی نه تنها در حین اسباب کشی و حمل بار حتی پس از پایان آن به دلیل انجام همین اشتباهات، ممکن است فرد دچار خسارات جبران ناپذیری شود. خساراتی که مدتها برای وی، خانواده و یا همکاران او (در صورت اسباب کشی شرکت یا سازمان) چیزی جز پشیمانی و ناراحتی ببار نیاورد. 

همانطور که می دانید بهترین راه این است که جهت بسته بندی اثاثیه و سپس حمل بار خود با بهترین شرکتهای اتوبار و باربری تهران تماس بگیرید و از آنها کمک بخواهید. چه شما قصد حمل بار به شهرستان را داشته باشید و چه در داخل تهران، این کار در نهایت به نفع شماست. به این ترتیب شما می توانید با خیال راحت بر روی عملکرد کارگران باربری نظارت و بدون هیچ دردسری شاهد اثاث کشی باشید. البته این به این معنی نیست که شما نیز لازم نیست هیچ کاری انجام بدهید بلکه چه قبل از اسباب کشی و چه بعد از آن لازم است اقداماتی صورت گیرد تا در مجموع این کار در سریع ترین و بهترین حالت انجام شود. 

۱- سپردن کار به افراد غیرمتخصص

از آنجا که کار باربری و اسباب کشی نیاز به تخصص و تجربه دارد در این خصوص باید از افراد کارآزموده و شرکت های معتبر بهره گرفت. در موارد متعدد پیش می آید که صاحبان بار به دلیل عدم اطلاع کافی و سپردن کار به افراد ناشی متضرر شده اند. از این رو باید قبل از اقدام به اسباب کشی و باربری نسبت به انتخاب شرکت های باربری معتبر اقدام نمود.

۲- عدم اطلاع در مورد میزان وسایل به اتوبار

یکی از اشتباهات در اسباب کشی و باربری عدم ارائه اطلاعات صحیح در مورد میزان بار به اتوبار می باشد. برخی افراد گمان می کنند با کمتر نشان دادن وسایل هزینه حمل و نقل آنها کاهش می یابد. از مشکلاتی که در این موارد پیش می آید می توان به عدم انتخاب وسیله نقلیه مناسب برای اسباب کشی و باربری اشاره کرد. در این صورت هم هزینه های جانبی افزایش می یابد و هم سبب اتلاف وقت می گردد.

۳- چک نکردن بیمه باربری

از اتفاقاتی که در هنگام باربری و اسباب کشی امکان وقوع دارد آسیب دیدن وسایل هنگام بسته بندی و حمل و نقل می باشد. از این رو اتوبارها و شرکت های حمل و نقل انواع بار و وسایل اسباب کشی را در مراحل مختلف حمل و نقل بیمه می نمایند. یکی از اشتباهاتی که صاحبان کالا انجام می دهند عدم توجه به بیمه نمودن بار می باشد. بیمه کردن وسایل و بار مخصوصا برای وسایل گران قیمت و ارزشمند اهمیت زیادی دارد.

۴- در اختیار گذاشتن وسایل قیمتی به باربری

از دیگر اشتباهات در اسباب کشی و باربری در اختیار گذاشتن وسایل و اشیاء قیمتی به پرسنل باربری می باشد. هر چقدر هم که افراد به پرسنل باربری اعتماد داشته و به نحوه عملکرد و درست کاری آنها مطمئن باشند باید اشیاء قیمتی را نزد خود نگه دارند. چون ممکن است در میان شلوغی های اسباب کشی طلا و جواهرات جابه جا شده یا گم شود.

۵- اشتباه در جابه جایی و انتقال وسایل و جعبه ها

در هنگام جابه جایی انواع بار باید اصول ایمنی را رعایت کرد. اشتباهات در جابه جایی انواع بار در هنگام اسباب کشی و باربری احتمال آسیب دیدن را بالا می برد. بخش قابل توجهی از اسباب و اثاثیه سنگین بوده و جابه جایی آن آسیب جدی به ستون فقرات وارد می کند. بنابراین بهترین راهکار سپردن کار جابجایی و حمل و نقل وسایل به متخصصین در این حوزه می باشد. جابجایی و حمل و نقل انواع استاندارد بار مخصوصا در مورد وسایل شکستنی و حساس اهمیت زیادی دارد.

۶- تهیه کارتن های جدید و نو

یکی از اشتباهات در اسباب کشی و باربری صرف هزینه بالا برای خرید و تهیه کارتن و جعبه های نو برای بسته بندی می باشد. برخی از صاحبان برای بسته بندی اثاثیه منزل و انواع بار اقدام به تهیه کارتن ها و وسایل بسته بندی نو می نمایند. در هر حال می توان با استفاده از کارتن های سالم و قدیمی در هزینه های مربوط به اسباب کشی و باربری صرفه جویی نمود.

۷- عدم دسته بندی وسایل هنگام بسته بندی

بی نظمی در هنگام بسته بندی وسایل و بار از اشتباهات در اسباب کشی و باربری است که باعث سردرگمی افراد هنگام چینش وسایل می شود. بی نظمی و بی برنامگی در زمان بسته بندی وسایل و اثاثیه موجب اتلاف وقت در هنگام چینش دوباره آنها خواهد شد. از این رو بهتر است وسایل به صورت جداگانه دسته بندی و سپس بسته بندی شوند.
عدم بسته بندی مناسب از اشتباهات در اسباب کشی و باربری

از دیگر اشتباهات رایج در اسباب کشی و باربری عدم بسته بندی مناسب وسایل می باشد که ممکن است سبب آسیب رساندن به اثاثیه و بار گردد. برای بست بندی وسایل حساس باید از تجهیزات نگهدارنده مانند فیبر، روزنامه باطله و … بهره گرفت. از طرف دیگر بهترین کار در هنگام بسته بندی وسایل قرار دادن وسایل سنگین در جعبه های کوچک می باشد. وسایل سبک را نیز می توان در جعبه های بزرگ قرار داد تا حمل آن آسان تر شود.

۸- قرار ندادن برچسب بر روی جعبه ها

در بین اشتباهات در اسباب کشی و باربری می توان به عدم برچسب زدن وسایل اشاره نمود. در حالی که با برچسب زدن بر روی جعبه ها پرسنل متوجه محتوای درون جعبه شده و احتیاط لازم را به عمل می آورند. از طرف دیگر با برچسب زدن می توان محل قرار دادن وسایل را در هنگام اسباب کشی تعیین نمود. در این صورت هنگام جابجایی وسایل و اثاثیه در مکان مناسب خود قرار می گیرد.

از دیگر اشتباهاتی که در اسباب کشی و باربری صورت می گیرد جابه جایی وسایل در هنگام فصل شلوغی اسباب کشی می باشد. عدم کسب اطلاعات لازم در زمینه هزینه بسته بندی و جابجایی وسایل از دیگر اشتباهاتی است که افراد در هنگام اسباب کشی و باربری انجام می دهند. عدم آماده سازی مکان مورد نظر جهت جابه جایی وسایل سبب شلوغی و سردرگمی فرد می شود.

دیدگاهتان را بنویسید