باربری مجوز دار در تهران ۰۲۱۴۴۴۴۹۶۴۴

Posted by یوسف نژاد

تعداد شرکت‌های باربری که مشغول به کار هستند و به مشتریان خدمات رسانی می‌کنند بسیار زیاد هستند ولی همه آنها دارای مجوز نیستند. برخی از آنها به صورت غیر قانونی فعالیت می‌کنند. بنابراین بهتر است مشتریان قبل از انتخاب شرکت مورد نظر درباره آنها و نحوه عملکردشان تحقیقات لازم را انجام دهند. همیشه بهترین راه حل انتخاب شرکت‌هایی است که از راه قانونی و با مجوز عمل می‌کنند. زیرا در این شرایط اگر تخلفی صورت بگیرد و یا حمل بار به صورت غیر قانونی انجام پذیرد از طریق اتحادیه صنف باربری قابل پیگیری است. اتحادیه شرکت‌ها را موظف به رعایت اصول و قوانینی می‌کند که در پی آن همه می‌بایست به طور منظم و هماهنگ فعالیت خود را انجام دهند.

اتحادیه باربری تهران نهادی رسمی است که در تهران قرار دارد و در واقع اتحادیه شرکتهای اتوبار تهران است. این اتحادیه به امور مختلفی می پردازد از جمله تعیین دستورالعمل های جدید و قوانین مربوط به آنها در زمینه های باربری و حمل بار در تهران، رعایت مسائل ایمنی شرکتهای اتوبار تهران، نرخ و تعرفه های رسمی حمل بار و … 

در حال حاضر کسانی که در تهران قصد تاسیس و راه اندازی شرکتهای خدمات اسباب کشی و حمل بار را دارند باید جهت دریافت مجوزهای رسمی از طریق اتحادیه باربری تهران و نهادهای همکار با آنها اقدام کنند. 
کلیه شرکتهای باربری که از این اتحادیه مجوز و پروانه رسمی گرفته اند موظف هستند که:

• تعرفه ها و قیمت های باربری خود را بر پایه نرخ های رسمی اعلام شده توسط اتحادیه باربری تهران اعلام و برای مشتریان خود محاسبه کنند. 
• از استانداردهای روز جهت حمل و جابجایی بار استفاده کنند. 
• در صورت بروز هر گونه خسارت و یا آسیب، پاسخگوی مشتریان خود باشند و در صدد جبران آن برآیند. 
• مسائل بهداشتی و ایمنی را هنگام جابجایی بار در تهران رعایت کنند. 

دیدگاهتان را بنویسید