باربری و اتوبار چه تفاوتهایی دارند؟

Posted by یوسف نژاد

باربری و اتوبار دو عبارت مشابه و در عین حال متفاوت هستند، اما فرق اتوبار و باربری چیست؟ این دو عبارت اکثرا به جای یکدیگر بکار می روند و مشکل خاصی بوجود نمی آورند. اما در ادامه تفاوت اصلی دو عبارت باربری و اتوبار را بیان می کنیم.

شرکت های باربری حمل و جابجایی هر نوع باری در هر فاصله ای را به عهده می گیرند. این شرکت ها معمولا در سراسر کشور شعبه دارند و با توجه به ماشین های باربری موجود امکان حمل بار به خارج کشور را نیز دارند. شرکت های باربری برای جابجایی بار خارج از هر استان به بارنامه دولتی نیاز دارند که فقط توسط شرکت باربری همان استان صادر می گردد.

شرکت های اتوبار معمولا در سطح شهری فعالیت دارند و عموما برای اسباب کشی و جابجایی اثاثیه منزل، وسائل اداری و موارد مشابه کاربرد دارند. این شرکت ها معمولا به دلیل محدودیت بار خود، قابلیت حمل بار به خارج شهر را ندارند و در محدوده های خاصی فعالیت دارند.

بطور خلاصه می توان تفاوت اتوبار و باربری را در متن زیر خلاصه کرد:

شرکت های اتوبار در سطح شهری فعالیت می کنند و عموما برای جابجایی اثاث منزل و وسایل اداری کاربرد دارند. ولی وظیفه اصلی شرکت های باربری، حمل بار در سطح کشور است و با توجه به ماشین های مختلفی که در اختیار دارند توانایی حمل هر گونه باری را دارند.

باربری جنت اباد

دیدگاهتان را بنویسید