باربری و ماشین های حمل بار

Posted by یوسف نژاد

زمانی که از اسباب کشی و حمل بار صحبت می کنیم باید بدانیم که پس از انجام صحیح بسته بندی لوازم و وسایل و انتخاب یک باربری مطمئن، باید در انتخاب ماشین حمل بار و باربری نیز نهایت دقت را بخرج بدهیم. چرا که یکی از فاکتورهایی که در کاهش هزینه های باربری و افزایش سرعت جابجایی تاثیر گذار است انتخاب ماشینی است که با نوع بار و مسیری است که باید بین مبدا و مقصد طی شود متناسب باشد.

در انتخاب ماشین مناسب حمل بار باید به این نکات توجه کنیم؟
نوع بار و حجم آن : هر چه بار حجیم تر باشد به خودروی باربری بزرگتری برای حمل بار نیاز است. انتخاب وسیله نقلیه مناسب می تواند تعداد دفعات رفت و آمد شما را کمتر کند و در نتیجه اسباب کشی ارزان تری خواهید داشت.
مسافتی که قرار است برای حمل بار طی شود
باربری در تهران است یا برای شهرستان
ساعت درنظر گرفته شده برای حمل بار
نوع مسیر و جاده بین مبدا و مقصد: معمولا برای فاصله های دور از وسایل نقلیه باربری بزرگ (مانند خاور اسباب کشی) استفاده می شود. این خودروها مناسب باربری های بین شهری هستند و معمولا در شهرهای بزرگ با محدودیت های ترافیکی مواجه هستند. وسایل نقلیه سبک تر مناسب جا به جایی درون شهری اند.
فصل اسباب کشی: این که شما در چه فصلی قصد اسباب کشی دارید، در انتخاب ماشین باربری تاثیر دارد. خاور اسباب کشی و کامیونت دارای کابین مسقف(فلزی، پارچه ای) هستند که در شرایط جوی نامساعد مانند بارش برف و باران از بار شما مراقبت می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید