بسته بندی کارتن اسباب کشی

Posted by یوسف نژاد

اسباب کشی منزل یکی از آن کارهایی است که واقعاً زندگی شما را تغییر می دهد. ترفندهای زیادی وجود دارد تا شما بتوانید به کمک آنها اسباب کشی راحتی را تجربه کنید.

کارتن اسباب کشی :

 1. روی قسمت بیرونی کارتن ها، شماره یا نوع اتاق و محتویات آنرا بنویسید.
 2. هنگامیکه کارتن ها را بسته بندی می کنید، از چسب هایی با رنگ های مختلف استفاده کنید تا کاملاً مشخص باشند که برای کدام قسمت خانه می باشند. ( برای مثال چسب قرمز برای اتاق خواب اصلی، چسب مشکی برای حمام . بدین ترتیب…)
 3. یک ساک یا کارتن تدارک ببینید و وسایلی که روز اسباب کشی به آن نیاز دارید را داخل آن قرار دهید. این کارتن یا ساک باید طوری باشد که براحتی قابل شناسایی باشد. یک جعبه پلاستیکی بی رنگ یک انتخاب بسیار خوب است.
 4. برای بسته بندی وسایل شکستنی از لباس های خود استفاده کنید. لباس ها فضاهای خالی بین وسایل را بخوبی می پوشاند.
 5. یک صندوق قفل دار اختراع کنید تا تمام اشیاء گران بهای خود را مانند جواهرات و هر وسیله قیمتی ای را داخل آن بگذارید. این صندوق را در اسباب کشی همراه خود داشته باشید.
 6. خانه جدید را قبل از اسباب کشی تمیز کنید. آخرین چیزی که ممکن است شما بخواهید این است که بعد از پروژه عظیم اسباب کشی تازه بروید و سرویس بهداشتی را بشوئید و تمیز کنید!
 7. با شرکت خدمات باربری تماس بگیرید. با اینکه شما می توانید با به انجام رساندن کارها توسط خود پول تان را پس انداز کنید ولی مطمئناً نمی خواهید باعث آسیب رساندن به وسایل بشوید. پس پول خرج کنید و آنرا به دست پرسنل با تجربه بسپارید
 8. با یک دوربین دیجیتالی از وسایل الکترونیکی عکس بگیرید تا بتوانید در خانه جدید بسرعت آنها را نصب کنید.
 9. تا رسیدن روز اسباب کشی همه چیز را بسته بندی و کارتن کنید. بسته بندی هیچ وسیله ای را برای دقیقه نود نگذارید.
 10. برای راحتی در بسته بندی ظروف آشپزخانه بهترین کار استفاده از سلفون است. آنها را داخل سینی بگذارید و با سفلون بپیچید. به همین سادگی.
 11. بشقاب ها را بصورت عمودی در کارتن بچینید تا سالم بمانند. با این کار دستمال، حوله و لباس های بیشتری لازم خواهید داشت ولی در عوض احتمال شکستن آنها به صفر می رسد. ایده عالی دیگر این است که آنها را افقی بچینید و بین آنها یونولیت بگذارید.
  از دوستان و فامیل کمک بگیرید
 12. در روز اسباب کشی از خانواده و یا هر کسی که قابل اعتماد است بخواهید تا از بچه ها و حیوان خانگی تان نگهداری کند. آنها اصلاً با اسباب کشی سازگاری ندارند.
 13. قبل از اسباب کشی لباس ها و وسایلی را که دیگر به آنها نیاز ندارید به خیریه ببخشید. با یک سازمان خیریه تماس بگیرید و از آنها بخواهید که برای بردن وسایل اقدامات لازم را انجام دهند.
 14. اگر برای اسباب کشی از دوستان یا خانواده کمک خواسته اید برای ناهارو یا شام آنها نیز باید تدارک ببینید. کمبود آب و غذای کافی در بدن از کارایی انسان کم می کند.
 15. همه کابل های مربوط به یک دستگاه برقی را با هم ببندید تا بعداً به سادگی پیدا شوند. همه آنها را داخل یک کیسه پلاستیک زیپ دار قرار داده و یا از رول های تمام شده دستمال سرویس بهداشتی برای جداسازی آنها استفاده کنید. حتماً روی آنها برچسب بزنید.
 16. لباس های آویزان شده را در گروه های ۳ یا ۴ تایی جدا کرده و هرکدام را داخل یک کیسه قرار دهید. سر چوب لباسی ها را از کیسه بیرون بگذارید تا جابجایی آنها راحت تر باشد.
 17. بین بشقاب ها بشقاب یکبار مصرف بگذارید تا خیلی راحت و تمیز بسته بندی شوند.
 18. جوراب های تمیز را گلوله کنید و برای پر کردن فضای خالی کارتن ها استفاده کنید.
 19. از بسته بندی کردن آشپزخانه شروع کنید. اینجا پیچیده ترین قسمت خانه برای بسته بندی هست و باید همان اول کار به حساب آن برسید!
 20. تمام پیچ ها و ریزه وسایلی که ممکن است باعث شکستن یا آسیب دیدن وسایل دیگر شود را داخل کیسه های مخصوص ساندویچ بگذارید تا برای جابجایی و بسته بندی راحت باشید.

دیدگاهتان را بنویسید