مقایسه اسباب کشی شخصی با شرکت های باربری

Posted by یوسف نژاد

مقایسه اسباب کشی شخصی با شرکت های باربری

مقایسه اسباب کشی شخصی با شرکت های باربری:

بعضی از افراد به محض اینکه قصد اسباب کشی را دارند با یکی از شرکت های اتوبار تهران و فعال در زمینه باربری ، تماس می گیرند ولی برخی دیگر تا حد امکان سعی می کنند که کارها را خودشان انجام دهند.

به یاد داشته باشید که هر قدمی که در این زمینه بر می دارید، ممکن است برای دیگران قابل انجام نباشد و یا برعکس. به همین دلیل در این بخش سعی می کنیم که تا حد امکان مزایا و معایب هر یک از دو حالت یعنی استفاده از خدمات شرکت های باربری و یا اسباب کشی بدون کمک آنها را بررسی و مقایسه کنیم:

مقایسه اسباب کشی شخصی با شرکت های باربری
مقایسه اسباب کشی شخصی با شرکت های باربری

– بسته بندی:

اولین قدم پیش از انجام اسباب کشی، از دید بسیاری از افراد بسته بندی اسباب و اثاثیه است. اینکه کارگران حمل بار و باربری وسایل شما را بسته بندی کنند و یا شما شخصا خود این کار را انجام دهید دو مسئله کاملا متفاوت است به هرحال در صورتی که قصد دارید بسته بندی لوازم را خودتان انجام دهید موارد زیر را باید در نظر بگیرید:

.    زمان

·    هزینه

·   متریال های بسته بندی

·   شکستنی ها

 

اگر خودتان اقدام به بسته بندی وسایل و لوزام منزل و یا شرکت می کنید، هر چند که این کار هزینه ای برای شما غیر از خرید جعبه و کارتن اسباب کشی، ندارد ولی در عوض وقت و زمان زیادی را از دست می دهید. شما به این ترتیب مجبور خواهید بود که جمع آوری و بسته بندی برخی از وسایل حساس مانند مبلمان و شکستنی ها را خود انجام دهید.

این کار به اندازه کافی وقت و انرژی شما را خواهد گرفت ولی اگر بجای این کار از خدمات شرکت هایی که جزء ارائه دهندگان بهترین باربری تهران هستند، هم در وقت صرفه جویی خواهید کرد و هم خستگی و فشار چندانی به شما و اعضای خانواده وارد نخواهد شد. به این ترتیب می توانید بر روی مسائل مهم تر و اساسی اسباب کشی ذهن تان را متمرکز کنید. به خصوص اگر قصد حمل بار به شهرستان را دارید و یا مکان جدید شما فضایی بزرگ دارد، این مسئله اهمیتش دوچندان می شود.

– رانندگی:

برخی افراد در کشورهای خارجی ترجیح می دهند بجای رزرو خدمات باربری و استفاده از امکانات آنها، خودشان خودروی بزرگی مانند ون اجاره کنند و وسایل شان را با استفاده از این خودروها به محل جدید حمل و منتقل کنند. این کار شاید آزادی عمل را برای کسانی که اسباب و وسایل کمی دارند، بدهد ولی برای بسیاری از خانواده ها، شرکت ها و یا موسساتی که تعداد و همچنین ابعاد لوازم و وسایل شان نسبتا زیاد است، اصلا مناسب نیست.

از طرف دیگر رانندگی با خودروهای باربری و هدایت و پارک کردن آن، به خصوص در محله های شلوغ شهر، کار هر کسی نیست. برای چنین مواردی از خودروها و ماشین های حمل بار مانند وانت بار، کامیون و یا کامیونت اهمیت دارد. بنابراین انتخاب ماشین حمل بار و باربری در اینجا اهمیتی دوچندان پیدا می کند.

مقایسه اسباب کشی شخصی با شرکت های باربری
مقایسه اسباب کشی شخصی با شرکت های باربری

– سلامتی و ایمنی:

اشیاء و لوازم زیادی هستند که می توانید آنها را در یک یا چند مرحله به محل جدید حمل کنید. این کار شاید موجب شود که کنترل بیشتری بر روال کار داشته باشید. البته اگر این ریسک را قبول می کنید، بدانید که مسئله دیگر سلامتی شماست که در صورت عدم رعایت اصول اسباب کشی و باربری، مثلا بلند کردن مبل و یا میزهای سنگین وزن ممکن است به کمر و ستون فقرات شما آسیب وارد شود. در صورتی که کارگران باربری و پرسنل شرکت های اتوبار تهران، این خدمات را به آسانی و بدون هیچ دردسری برای شما انجام می دهند.

به یاد داشته باشید که وارد شدن آسیب فیزیکی به بدن شما، در زمان اسباب کشی و حمل بار، می تواند علاوه بر ناراحتی های و مشکلات جبران ناپذیر این پروسه را هم به تعویق بیندازد و خود این مسئله هم موجب دردسرهای بیشتری برای شما و یا خانواده شود. به خصوص اگر برای اسباب کشی عجله دارید و یا در زمان مشخصی باید آن مکان را تخلیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید