چگونه باربری خوب را تشخیص دهیم؟ ۰۲۱۴۴۴۴۹۶۴۴

Posted by یوسف نژاد

برای یک اسباب کشی ایمن و راحت، انتخاب باربری مطمئن بسیار اهمیت است. قبل از بستن قرارداد با شرکت معتبر باربری به نکات زیر توجه داشته باشید:

اعتبار یک شرکت باربری

اعتبار یک شرکت باربری بسیار مهم است. شرکتی معتبر است که تجربه کاری بالایی دارد و از پرسنل مجرب و متعهد استفاده می کند. مکان باربری، مدیریت باربری، کارگران، ماشین های باربری و راننده می بایست تخصص و تعهد کاری داشته باشند. با یک نظرسنجی از مشتریان سابق و دیدن مدارک شرکت، می توانید به اعتبار باربری پی ببرید.

مدیریت یک شرکت اتوبار

مدیریت یک شرکت اتوبار از اهیت زیادی برخوردار است. مدیر یک شرکت باربری می بایست حداقل ۲۵ سال سن داشته و تنها شغلش مدیریت باربری باشد. مدیر متعهد شرکت باربری باید تابعیت کشور و بدون سوءسابقه باشد.

خودروهای شرکت باربری

خودروهای شرکت باربری باید استاندارد و مناسب اسباب کشی باشند. ماشین های اسباب کشی می بایست مدارک لازم ماشین را مانند بیمه شخص ثالث، کارت معاینه فنی و کارت شرکت باربری را داشته باشد. توجه داشته باشید در بغل اتاقک عقب ماشین حمل و نقل، نام شرکت باربری نوشته شده باشد. خودروی حمل بار می بایست سال تولیدشان زیر ۱۰ سال باشد. خودروی حمل بار می بایست ظرفیت حمل بار ۸ تن به بالا باشد.

داشتن راننده مجرب

یکی دیگر از مشخصات شرکت باربری معتبر، داشتن راننده مجرب است. راننده شرکت باربری می بایست در کار خود حرفه ای و متعهد باشد. با قوانین راهنمایی رانندگی شهری و برون شهری آشنا باشد. راننده شرکت معتبر باربری می بایست با حوصله باشد، ماشین را بتواند در جاده های لغزنده و حساس براند. راننده باید ماشین حمل بار را برای هر شرایط آب و هوایی آماده کند. راننده می بایست در بستن باربند و اتصالات ماهر باشد تا در صورت لزوم بار را دوباره ببندد. راننده از لحاظ بدنی باید برای کمک به دیگر کارگران، آمادگی داشته باشد. راننده باید مسیرهای مبدأ و مقصد را خوب بشناسد. امن ترین و کوتاهترین مسیر را برای حمل بار انتخاب کند. رانندگان ماشین های حمل بار باید گواهینامه متناسب با بار و ماشین را داشته باشند. گواهینامه متناسب با بار ماشین، برای رانندگان شرکت های معتبر باربری عبارتند از:

  • رانندگانی که گواهینامه رانندگی پایه ۱ را دارند، مجاز به راندن ماشین هایی با ظرفیت بیش از ۶ تن را دارند.
  • رانندگانی که گواهینامه رانندگی پایه ۲ را دارند، مجاز به راندن ماشین هایی با ظرفیت ۶ تن را دارند.
  • رانندگانی که گواهینامه رانندگی پایه ۳ را دارند، مجاز به راندن ماشین های سواری با حداکثر ۹ سرنشین را دارند، اگر دارندگان این گواهی نامه بخواهند با وانت حمل بار کنند می توانند بار ۵/۳ تن را حمل کنند.

داشتن قرارداد با بیمه

داشتن قرارداد با بیمه های حمل بار یکی از مهمترین مشخصه های یک شرکت باربری معتبر است. بیمه شرکت های باربری معتبر عبارتند از:

  • بیمه باربری داخلی: شامل بارهایی می شود که داخل کشور حمل می شود.
  • بیمه بارهای صادراتی و وارداتی: این بیمه شامل بارهایی است که به کشور وارد و صادر می شوند.
  • بیمه باربری ترانزیت: این بیمه شامل بارهایی است که از یک کشور خارجی به کشور خارجی دیگری حمل می شود و فقط از داخل کشور عبور می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید